kayseride stor perde yikama nasil yapiliyor

stor perde nasil yikanir resmiKayseri'de stor perde yıkama nedir? Nasıl yapılır? Arayışınızı sonlandıracak bu sayfamızda stor perde temizliğinin tüm aşamaları anlatılıyor. Alacağınız hizmetin tüm bilgilerine öncesinde sahip olasınız ve ödediğiniz ücretin karşılığını bilmenize dair bu sayfayı sizler için hazırladık. Stor perde temizleme işleminin tüm detayları sizi bekliyor.

Kayseri’de en iyi stor perde yıkama firması olarak TemizlikBu markamızı, Kayserili ev hanımları aldıkları hizmeti yorumlayarak ön plana çıkarıyorlar. TemizlikBu'dan hizmet almak demek, temizlik bu ailesine katılmak demektir.

Yazımızı okumanızın sonucunda stor perdeyi neden balkonda yıkayamayacağınızın bilgisine de vakıf olabileceksiniz.

1- Perdedeki Kir Nasıl Çözülür?

Stor perdeleriniz, kumaşının yapısı ve cinsine uygun solüsyona yatırılarak belirli bir müddet bekletilir. Fırçalama ile çıkmayacak lekeler bu çözelti suyunda bekletilerek yumuşaması sağlanır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; Stor perde çözelti suyunda bekletilmeden yıkama işlemine geçer ise, yıkayan kişi lekeyi çıkarabilme adına defalarca fırçalama işlemine tabi tutacaktır. Bunun sonucunda ise stor perde kumaşı deformeye uğrayacaktır.

Image

2- Perdeye Buharlama Nasıl Yapılır?

Belirli bir müddet çözelti suyunda bekleyen stor perde, yıkama aparatına asılarak her bölgesine buhar püskürtülür. Buhar, çözelti solüsyonunu tahliye etmek ve de perdeyi yıkamaya hazır hale getirmek için kullanılır.

3- Yıkama

Askıda buharı tamamen emen stor perdeniz yıkama tezgâhına yatırılarak ılık (30°) su ile ıslanır. Stor perdenizin kumaşına ve yapısına uygun şampuan, yağmurlama tekniğiyle perdenize püskürtülür. Stor perdeniz pelüş bezi ile iyice ovularak şampuanlanır.

Belirli bir müddet şampuanlı bir şekilde bekletildikten sonra sade su ile durulanır. İkinci kez şampuan püskürtülür ve tekrardan pelüş beziyle ovulur.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus ise; Stor perdelerin kumaşı çok hassas ve narin bir yapıdadır. Yıkama esnasında el fırçası, motorlu fırça vb. temizleyici ürünler asla kullanılamaz. Aksi takdirde kumaş yırtılmaya kadar gidebilir.

Image

4- Perde Nasıl Durulanır?

Tezgâhta bir dizi yıkama işleminden geçen stor perdeniz askıya alınarak yağmurlama tekniğiyle dakikalarca durulanır. Durulama işlemi, storunuzun arkası, önü ve askı aparatına da uygulanacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; Stor perdelerin daha az su ile daha kısa zamanda durulanmasını temenni eden stor perde yıkama şirketleri, basınçlı su makinesi kullanıyordur. İlk görünüşte hiçbir şey yok gibi olsa da uzun vadede perdeniz deformasyona uğrayacaktır.

5- Perde Nasıl Kurutulur?

Stor perdeniz tüm dış etkenlerden sterilize edilmiş bir biçimde kapalı ortamda kuruyacaktır. Nem alma makinemiz stor perdenizi çok kısa bir sürede kurutuyor. Açık havada her türlü tehlikeye maruz kalabilecek perde kurumasından ziyade kapalı ortamda kurutulan perdeler daha da sağlıklı bir hale gelecektir.

6- Perde Nasıl Paketlenir?

Artık ustamızın gözü kuruyan perdenizin üzerindedir. Son kontrolü yapıldıktan sonra havalandırmalı bir şekilde paketlenen perdeleriniz teslimata hazır hale gelmiştir.

Perdelerinizi alım ve teslimat esnasında personelimiz eldiven kullanarak tekrardan kirlenmenin önüne geçecektir. Yine personelimiz işini daha pratik yapabilmeye yönelik adresinize giriş esnasında galoş kullanacaktır. Stor perdelerinizi sökmek ve takmak için merdiven aramanıza gerek yok. Çünkü personelimiz aracında taşıdığı portatif merdivenle sökme ve takma işlemlerini dakikalar içerisinde halledecektir.

Temizlik bu, uyguladığı tüm hizmetlerde profesyonelliği ve insan sağlığını her daim ön planda tutacaktır. Kayseri stor perde yıkama işlemine dair merak ettiklerinizi hizmet sözleşmesi isimli sayfamızda bulabileceksiniz.

Perdeleriniz çok mu kirlendi? Veya akşama misafir mi gelecek? Ekspres hizmet alabilir aynı gün stor perde temizliği yaptırabilirsiniz. Biz size bu hizmeti profesyonel olarak sunabiliriz.

Image