[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

Alışveriş ödemenizi tamamlamanız esnasında kabul etmiş olduğunuz Mesafeli satış sözleşmesini dikkatlice okumanız önerilmektedir.

Madde1: Kapsam

İşbu Mesafeli satış sözleşmesi (Sözleşme olarak ta nitelendirilebilir.) (TemizlikBu müşterisinin) Alıcının: Mobil cihazlar, İnternet bağlantılı televizyon ve diğer tüm İnternet erişimi sağlayan cihazlardaki uygulama, tarayıcı veya üçüncü taraf yazılımları da kapsamak üzere Satıcıya ait https://www.temizlikbu.com web sitesi/alışveriş sitesi/mağazası aracılığıyla/üzerinden sipariş vererek satın aldığı ürün/ürünlerin satışı, müşteriye teslimi ve TemizlikBu markasını kapsayabilecek diğer tüm hususlara dair hazırlanmıştır.

Yazının başında da belirtildiği üzere alıcı iş bu sözleşmeyi alışverişin son aşamasında tıklayarak kabul etmiş sayılır. Satın aldığı ürünün/ürünlerin alıcı tarafından seçilen ödeme yöntemi ile tahsil olunmaktadır.


Madde2: Taraflar

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1602015554920{border-top-width: 2px !important;border-right-width: 2px !important;border-bottom-width: 2px !important;border-left-width: 2px !important;border-left-color: #e9eaee !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #e9eaee !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #e9eaee !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #e9eaee !important;border-bottom-style: solid !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

Satıcı

Satıcının adı/unvanı: TemizlikBu Ltd. Şti.

Satıcının (açık) adresi: Meydan, 39001. Sk. no16, Seyhan/Adana (Kıbrıs cd. girişi sağdan ilk sokak)

Satıcının telefon numarası: +90 322 2482028 – +90 541 2400101

Satıcı MERSİS no: Eklenecek

Satıcı elektronik (E-Posta) posta adresi: istegercek@temizlikbu.com

İade durumunda alıcının ürünü, satıcıya yollayacağı kargo firması: Alıcının inisiyatifinde[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1602015612757{border-top-width: 2px !important;border-right-width: 2px !important;border-bottom-width: 2px !important;border-left-width: 2px !important;border-left-color: #e9eaee !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #e9eaee !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #e9eaee !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #e9eaee !important;border-bottom-style: solid !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

Alıcı

Alıcı adı ve soyadı:

Alıcının adresi:

Alıcının telefon numarası:

Alıcı elektronik (E-Posta) posta adresi:

Sözleşmeye konu olan ürünün adı/tanımı veya linki:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

Yukarıda bilgileri bulunan Satıcı ve Alıcı topluca/tamamen taraflar olarak anılacaktır.


Madde3: Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu Sözleşme, 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanuna ve Mesafeli sözleşmelere yönelik yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiştir. Bu anlamda taraflar, Tüketicinin korunması hususunda Kanun ve Mesafeli sözleşmelere yönelik yönetmelikten doğan sorumluluk ve yükümlülüklerini bildiklerini ve de anladıklarını kabul ile beyan etmiş sayılırlar. İşbu Sözleşme (TemizlikBu) Satıcı ile ayrı ayrı imzalanan kullanıcı/üye sözleşmesi ve ilgili eklerde yer alan hükümlerin yapabilirliğini engelleyemez.


Madde4: Sözleşmeye ait ürünün fiyat ve ödeme bilgileri

Sözleşmeye konu olan ürünün/ürünlerin; Cinsi, türü, miktarı, hacmi, markası, modeli, rengi, vergi oranı, satış bedeli ve Alıcının ürün teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1602016964136{border-top-width: 2px !important;border-right-width: 2px !important;border-bottom-width: 2px !important;border-left-width: 2px !important;border-left-color: #e9eaee !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #e9eaee !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #e9eaee !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #e9eaee !important;border-bottom-style: solid !important;}” text_larger=”no”]

Siparişiniz burada yer almalıdır.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

Madde5: Sözleşmeye ait ürünün teslimatı, Masrafları ve Fatura bilgileri

5.1 İşbu Sözleşme, (Müşteri) Alıcı tarafından TemizlikBu alışveriş (Web sitesi) sitesinde hiçbir baskı altında kalmadan açık bir irade beyanı ile tıklanarak/dokunarak onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir. Sözleşme, Satın alınan ürünün/ürünlerin (Müşteri) Alıcı veya bir başkasına bildirdiği kişi veya kişilere teslim edilmesi ile birlikte (TemizlikBu) Satıcı, görevini ifa etmiş sayılmaktadır. Ürün/ürünler alıcı tarafından belirtilen ve hemen aşağıda belirtilen adreste bulunan veyahut ikamet eden kişi veya kişilere teslim edilecektir.

Kargo adresiSiparişiniz esnasında adresiniz otomatik olarak görünecektir.
Fatura adresiSiparişiniz esnasında adresiniz otomatik olarak görünecektir.

5.2 Ürünün/ürünlerin yukarıda belirlenen adrese teslimine ilişkin oluşacak bütün masraflar (Müşteriye) alıcıya aittir. (TemizlikBu) Satıcının alışveriş sitesinde nakliye/lojistik/teslimat masraflarının kendi tarafından karşılanacağını veya nakil bedeli istenmeyeceğini açıklanmış bir biçimde beyan etmesi durumunda masraflar (TemizlikBu) Satıcıya aittir. Satın alınan ürün, stok (var olma) durumuna göre ödeme gerçekleştikten sonra taahhüt edilen süre içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. (TemizlikBu) Satıcı, ürünü/ürünleri sipariş oluşmasının akabinde en geç 30 (otuz) gün içinde (Müşteri) alıcıya ulaştırması gerekmektedir. İşbu 30 günlük zaman içerisinde alıcıdan onay alınması durumunda teslimat 10 (on) gün daha uzatılabilir.

5.3 Satıcı ürünü/ürünleri, anlaştığı kargo şirketi ile gönderterek teslim ettirir. Kargo şirketinin alıcının teslimat adresi olarak yazdığı yerde/bölgede bir ulaştırma şubesi olmaması halinde, ilgili kargo şirketinin en yakındaki diğer şubesinden teslim alması gerekebilir. Bu olay kargo şirketi tarafından alıcıya bildirilmektedir/bildirilmesi gerekmektedir. Sonuç itibariyle bu işlemden doğabilecek gecikmeden satıcı sorumlu tutulamaz.

5.4 Ürün teslimi esnasında alıcı veya teslimat bilgilerinde belirtilen kişinin belirlenen adreste olmaması veya teslimatı almak istememesi durumunda satıcı, malın teslimatına ilişkin gerekli hükümleri yerine getirmiş sayılır/kabul edilir. Ürünün belirtilen adreste teslim alınmaması durumunda kargo şirketi ile irtibata geçerek ürünlerin teslimatını takip etmek ve teslim almak alıcının sorumluluğundadır. Ürün, alıcıdan başka bir kişiye teslim edilecekse, bu kişinin adreste olmaması veya teslimatı kabul etmemesi gibi durumlardan satıcı kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda alıcının ürünü gecikmeli olarak teslim almasından doğabilecek her türlü ziyan ile ürünün kargo firmasında bekletilmiş olması ve/veya kargonun satıcıya iade edilmesinden ötürü doğabilecek tüm giderler/masraflar alıcıya aittir.

5.5 Alıcı ürünü teslim aldığı esnada kontrol etmek zorundadır. Kargo şirketinden ötürü kaynaklanan; Sorun, ayıp, hasar veya eksik teslimat tespit edildiğinde ürünü kabul etmemeli ve kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturmak zorundadır. Akabinde bu durumu satıcıya bildirmek zorundadır. Aksi taktirde satıcı bu durumlardan asla sorumlu tutulamaz.


Madde6: Ürün bedelinin ödenmesi ve iadesi

6.1 Satıcı tarafından aksi öngörülmemesi durumunda, alıcı ürünü teslim almadan evvel ürünün ücretini/ederini/bedelini tamamıyla ödemek zorundadır. Nakit satışlarda ürünlerin teslimatından önce toplam bedel satıcıya tamamen ödenmediği, taksitli satışta ise vadesi gelen taksit tutarı ödenmediği taktirde satıcı, işbu sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir. Ürünü teslim etmeyebilir. Herhangi bir sebepten ötürü alıcı tarafından ürün bedeli ödenmediği veya siparişin iptal edilmesi durumlarında satıcı ürün teslimatı yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.2 Ürün teslimatı müteakiben herhangi bir nedenden ötürü, ödemesi yapılan kredi kartının ait olduğu banka/finansman kuruluşunun ürün bedelini satıcıya ödememesi yada ödediği bedeli geri çekmesi/alması/talep etmesi halinde, ürün en geç 3 gün içerisinde alıcı tarafından satıcıya ulaştırılmak zorundadır. Sipariş tutarının ödenmemesi alıcının kusurundan veya ihmalkarlığından kaynaklanması durumunda kargo masrafları alıcı tarafından karşılanır. Satıcının iadeyi kabul etmeksizin ürün bedeli alacağına ilişkin yasal takip dahil diğer tüm hakları saklıdır.

6.3 Alıcının satış bedelini; Kredi kartı, taksit kart, mobil ödeme veya sanal kart vb. ile ödediği durumlarda bu kartların sağladığı tüm olanaklar kartı çıkaran kuruluşça sağlanmış olup kredi ve/veya taksitli ödeme imkanları ile sınırlıdır. Bu sebeple satıcının bedelini defaten veya peyder pey tahsil ettiği ürün satışları işbu sözleşmenin tarafları yönünden peşin satış olarak kabul edilir. Satıcının taksitle satış sayılan durumlardaki yasal hakları tamamen saklıdır. Alıcının temerrüt durumunda yürürlükteki yasaların öngördüğü halle aylık oranda temerrüt faizi uygulanır.

6.4 Satıcının ürünleri hiç yada taahhüt edilen zamanda tedarik edemeyeceğinin anlaşılması durumunda alıcı 3 (üç) gün içerisinde açık ve uygun bir şekilde bilgilendirilmek ve sözlü/yazılı onayını almak kaydıyla eşit kalite ve bedelde başka bir (muadil) ürünü tedarik edebilir. Bu durumda sözleşme konusu taahhüt bu suretle yerine getirilmiş sayılır. Alıcı söz konusu onayı verip vermemekte özgür olup, onaylamadığı durumlarda sipariş iptaline (Sözleşme feshi) ilişkin akdi-kanuni hükümler uygulanır.

6.5 Alıcının ürüne/ürünlere ilişkin ödeyeceği tutar, bir bankaya ait A.T.M. cihazından yada şubesinden yatıran IBAN numarası belirlenemez şekilde ‘hesaba yatırma’ şeklinde yapması durumunda, ürün bedelinin işbu sözleşme uyarında alıcıya iade edilmesinin gerektiği durumlarda kullanılmak üzere kendisine ait IBAN numarasını doğru ve tam ve eksiksiz bir şekilde satıcının müşteri hizmetleri adresine iletmeyi ve satıcı tarafından IBAN numarasına iade yapılmasına muvafakat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.


Madde7: Cayma hakkı

7.1 Alıcı sözleşmenin 7.4 maddesindeki mevzuat gereğince belirtilen istisnalar dışında sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin, kendisin veya belirttiği adresteki kişiye teslimatından veya sözleşmenin akdedildiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir sebep veya gerekçe göstermeksizin ayrıca cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. İşbu 14 (on dört) günlük zaman, mal satışına dair sözleşmelerde tüketicinin malı teslim aldığı günden, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işler/başlar. Alıcı cayma hakkını kullanabilmesi için bu süre içinde ürünün/ürünlerin teknik özelliklerine ve dahi kullanım talimarlarına uygun bir şekilde kullanmış olması kaydıyla satıcıya aşağıda açıklamaları bulunan irtibat bilgileri aracılığıyla yazılı olarak bildirmek zorundadır. Bu cayma bildiriminin alıcı tarafından satıcıya ulaşması akabinde satıcı, bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisini alıcı ile paylaşacak ve bildirimin ulaşma tarihine müteakiben 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünlerin bedelini ödeyerek uygun bir biçimde alıcıya iade edecektir.

7.2 Satıcının yukarıda açıklanan yükümlülüklerini ifa etmemesi durumunda, alıcı hakkını aramak/kullanmak için 14 (on dört) günlük süreye bağlı değildir. Her şartta ve koşulda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Bu hakkın kullanılması durumunda cayma bildirime cayma işlemine konu olan ürünün/ürünlerin ve fatura aslının ibrazı ile sipariş teslim aldığı kargo firması üzerinden kargonun ücretini ödenmeksizin satıcıya iade etmesi gerekmektedir.
Adres: Firma adresi

7.3.1 Bedelin iadesi. Ürün bedeli alınmış ise mevzuata göre cayma durumları ve sözleşme fesihlerinde, bedel 14 (on dört) gün içerisinde alıcıya iade edilmesi gerekmektedir. İade alıcının ürün tutarı tediyesinde kullandığı ödeme aracına uygun bir biçimde yapılır. Kredi kartı ile olan ödemelerde iade işlemi alıcı kredi kartına iade yöntemiyle yapılır. Ürün bedeli siparişin alıcı tarafından iptal edilmesine müteakip aynı sürede ilgili bankaya aynı yolla iade edilir. Bedelin bankaya iade işleminin satıcı tarafından yapılması akabinde alıcı hesaplarına aktarılması banka işlem süreci ile ilgili olup, doğabilecek bütün gecikmeler bankaya aittir. Satıcının iade edilecek bedel için işbu sözleşme ve kanunlardan doğan mahsup ve indirim hakları saklıdır. Sözleşmenin satıcının edinimi ifa etmemesinden dolayı alıcı tarafından feshedildiği hallere yönelik alıcı kanuni hakları saklı ve mevcuttur.

7.3.2 Kredi kartına iade prosedürü, alıcının cayma hakkını kullandığı zamanlarda veya siparişe konu olan ürünün çeşitli nedenlerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile alıcıya bedel iadesine karar verilen durumlarda alışveriş, kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir.

Alıcı ürünü kaç adet taksitle aldı ise banka alıcıya geri ödemesini yine taksitle yapmaktadır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını bir seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli alışverişin alıcının kredi kartına iadesi durumunda, talep edilen iade tutarı/tutarları yine aynı şekilde yani taksitli olarak kredi kartının hamilinin hesaplarına banka tarafınca aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları eğer ki iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmaz ise her ay karta 1 (bir) iade yansıtılacak ve alıcı iade evvelinde ödemiş olduğu taksitleri, satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitlerin sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borcundan düşmüş olacaktır.

7.4 Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler

29188 sayılı ve 27/11/2014 tarihli Resmi gazetede yayınlanan mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin madde 15 uyarınca aşağıdaki hallerde alıcı cayma hakkını asla kullanamaz.

  • Teslimat sonrası; Ambalaj, bant, mühür ve paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan, iadesi insan sağlığı ve hijyen yönlerinden uygun olmayan ürünlerin teslimatına ilişkin sözleşmeler.
  • Cayma durumu süresi bitmeden evvel, tüketicinin onayı ve ifasına başlanan servislere dair sözleşmeler.
  • Bedeli, finansal piyasalardaki oluşabilecek dalgalanmalara bağlı olarak değişebilen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmadan mal veya hizmetlere dair sözleşmeler.
  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Teslimat sonrası farklı ürünlerle karıştırılan ve doğası gereği çözülmesi mümkün olmayan ürünlere yönelik sözleşmeler.
  • Çabucak bozulan veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünlerin teslimine dair sözleşmeler.
  • Belirli bir zaman veya dönemde yapılması gereken; Konaklama, eşya nakli, oto kiralama, yiyecek içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla gerçekleşen boş vaktin değerlendirilmesine yönelik sözleşmeler.
  • Ürün teslimatı sonrası; Ambalaj mühür, paket ve bant gibi muhafaza edici unsurların zarar görmesi ve açılmış olması durumunda, maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf ürünlerine dair sözleşmeler.
  • Abonelik sözleşmesi durumunda sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • Elektronik ve İnternet ortamında, anında gerçekleşen servisler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürünlere ilişkin sözleşmeler.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

Madde8: Diğer hükümler

8.1 Alıcı, ürün ve satışla alakalı öneri, talep ve şikayetlerini, sözleşmenin 2. Maddesinde belirtilen irtibat kanallarına, sözlü veya yazılı olarak bildirmelidir.

8.2 Alıcı, E-kitap, yazılım ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla elektronik ortamda kullanmak üzere aldığı her türlü ürünü kullanacağı, yazılım, araç, program ve ekipmanın kendisince tedarik edileceğini ve kendi kusuru olsun yada olmasın doğabilecek tüm teknik ve normal eksiklikler ve arızaların, satıcının yükümlü olmayacağını kabul ve taahhüt eder. Alıcı tarafınca satın alınan ürünün/ürünlerin bir kısmı yada tamamı yada üründen elde edilen herhangi bir; hizmet, bilgi veya yazılım değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. Türev niteliğinde tüm çalışmalara konu edilemez, aktarılamaz veya satılamaz. Aksi taktirde oluşabilecek tüm yasal, hukuki ve cezai yükümlülük alıcıya ait olmakla birlikte 3. Üçüncü kişi veya yetkili makam veya mercilere satıcıya yönelik ileri sürülebilecek tüm iddia ve beklentilere karşı, satıcının söz konusu izinsiz kullanımdan doğan her türlü tazminat ve sair talep hakkı mahfuzdur.

8.3 Ergin olmayanlar, kısıtlılar ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından alışveriş yapmaya elverişli olmayan hiçbir kimse yada kurum satıcıdan alışveriş yapamaz.

8.4 İşbu sözleşmede bulunmayan hususlar, alıcı tarafından web sitesinde görülen/onaylanan/tıklanan ön bilgilendirmelerde ve satış esnası veya bilgilendirme sayfaları ile bölümlerinde yer almaktadır. Alıcıya ilettiği elektronik posta adresine, işbu sözleşme gönderildiği ve/veya elektronik ortamda sabit şekilde bilgilendirme yapıldığından ötüşü söz konusu bilgilendirmelere ve işbu sözleşmeye İnternet erişimi olan tüm cihazlardan erişilebilir.

8.5 İşbu sözleşme ile alakalı oluşabilecek tüm/herhangi uyuşmazlığın çözümünde, satıcı kayıtları (PC ses kayıtları manyetik ortamdaki kayıtlar da dahil) delil olarak kullanılabilir. Tarafların kanuni düzenlemelerden bu hususta oluşabilecek hakları geçerli/saklı ve mahfuzdur.

8.6 İşbu mesafeli satış sözleşmesinin uygulanmasından/yürürlüğe konulmasından oluşabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve ticaret bakanlığınca her yılın aralık ayında ilan edilen parasal sınırlar dahilinde, tüketici sorunları hakem heyetleri ile alıcının veya satıcının bulunduğu yerdeki tüketici mahkemeleri tam yetkilidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]Satıcı: TemizlikBu Ltd. Şti.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]Alıcı:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]