koltuk yikama nasil yapilir resmi

Koltuk yıkama nasıl yapılırKoltuk yıkama nasıl yapılır aşamalı bir şekilde  en ince detaylarına kadar açıkladık.

En iyi koltuk yıkama firması olduğumuzu müşterilerimizin yorumlarını okuyarak anlayabilirsiniz. Koltuk yıkamanın sadece su tutup vakumlama olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman sizi anlatımımız ile baş başa bırakalım!

# Not: Bu yazımızda 7 aşamalı profesyonel koltuk yıkama işlemi anlatılmıştır. Standart koltuk temizliği ise sayfanın en sonunda açıklanmıştır.

1- Koltuk Yıkamaya Nasıl Hazırlanır?

Koltuk yıkama işlemi başlamadan önce etrafında bulunan eşyalar ortamdan uzaklaştırılarak rahat bir çalışma ortamı sağlanacaktır. Bu işlemi yapmamızın amacı Koltuk yıkama hizmet sözleşmesi sayfamızdaki garantilerin neticesindedir.

Koltuğunuzun yıkanması esnasında zemine bulaşabilecek bir sıvının önüne geçebilmek için koltuğun etrafındaki zemine su emici bez serilir. Böylece zemininizdeki parke vb. sıvıdan dolayı herhangi bir zarar görmez.

2- Koltuk Yüzeyi Nasıl Pürüzsüzleştirilir?

Zamanla koltuk kumaşınız tüy ve tiftik bırakır. Bu ise görüntü bakımından istenmeyen bir durumdur. El aletimiz bu sorunu tamamen çözecektir. Koltuğunuzun yüzeyine uygulanan ovma işlemiyle; tüy, tiftik vb maddeler uzaklaştırılır. Bu anlamda koltuk yüzeyi pürüzsüzleşmiş olur.

3- Koltuk Tozu Nasıl Alınır?

Koltuk veya kanepeleriniz yıkanması esnasında tamamen tozsuz bir biçimde yıkanmalıdır. Elektrikli toz vakumu makinemiz yıkama öncesinde koltuğunuzdaki tüm tozu vakumlar. Bu neticede daha sağlıklı bir yıkama gerçekleşmiş olur.

4- Şampuan Nasıl Püskürtülür?

Koltuk yüzeyine şampuan püskürtülür ve bir müddet beklenir. Şampuanımız tamamen bitkisel olup bileşenlerinde insan sağlığına yan etkisi bulunabilecek herhangi bir madde asla yoktur.
Markamız TemizlikBu, bakanlık onaylı solüsyon ve kanepe temizleme şampuanı kullanarak siz ve sevdiklerinizin sağlığını her zaman ön planda tutuyordur.

5- Koltuk Nasıl Fırçalanır?

Düşük devirli motorlu fırçalama makinesiyle koltuğunuzun tamamı fırçalanır ve yine bir müddet (yumuşaması açısından) beklenir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; Yüksek devirli fırçalama makineleriyle asla işlem yapılmamasıdır. Zira koltuk kumaşınız hızlı sürtünmeden ötürü yanacaktır.

6- Koltuk Nasıl Vakumlanır?

Koltuğunuzdaki tüm sıvı 3600 WATT emiş gücüne sahip makinemizle vakumlanır. Dar kısımlara veya erişilemeyen bölgelere ise farklı başlıklar kullanılarak rahatça erişilecektir.

7- Sade Su Neden-Nasıl Püskürtülür?

Koltuğunuza şampuan püskürtüldü ve vakumlandı. Peki, şampuan tam olarak koltuktan emildi mi? Buna asla emin olamazsınız. Köpük görünmese dahi.

Biz koltukta kalan şampuan oranını %0’a indirgemek için koltuğunuza sade su püskürtüyoruz. Böylelikle tüm şampuan çözülmüş oluyor.

8- Son Vakum

Derinlemesine yapılan ikinci ve son vakum işlemi uzun bir müddet yavaşça uygulanarak koltuğunuzun derinindeki sıvılar tamamen emilir. (Hava şartları normal olduğu sürece)

Kurumaya bırakılan koltuklarınız 4-8 saat arasında (Koltuk kumaşının yapısında göre değişiklik gösterebilir) kuruyacaktır.

Peki, Şimdi Ne Oldu?

  • Tiftiği ve tüyü alınan koltuklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuştu.
  • Tozu vakumlanarak yıkanan kanepeleriniz daha da temiz oldu.
  • Fırçalanarak tüm lekeler bertaraf edildi.
  • Durulama suyu püskürtülerek şampuan tamamen yok oldu.
  • Çift vakum sayesinde en derinlerdeki kısımlara ulaşıldı.

✅ Kayseri’de koltuk yıkama ve kanepe temizleme işlemimizi beğendiyseniz ve size de bu hizmet lazımsa hemen iletişim kurun koltuk veya kanepelerinizi gerçek yıkama ile buluşturalım.