kayseride stor perde nasil yikanir resmi

Stor perde dekorasyonda modern görünümlere sahip olmak isteyen kişilerin sıkça kullandığı bir üründür. Oldukça kolay ve pratik bir kullanım sunan stor perdeler mevsimsel etkiler ve kullanım sırasındaki etkiler sebebiyle ilk günkü şık ve zarif görünümlerini kaybedebilirler. Elle temizleme istenilen sonucu vermediği gibi perdenin farklı tonlarda görünmesine yol açar.  Stor perdeler hiçbir zaman lokal temizlik yapılmasına uygun değildir.

Profesyonel yıkama firmaları tarafından perdelerin tamamı yıkanmakta, oluşan tüm kir ve lekeler kalıcı olarak çıkarılmaktadır. Yıkama sırasında üstün temizlik gücüne sahip malzemeler ve ileri teknoloji ürünü ekipmanlar kullanan yıkama firmaları yaşam alanlarınıza renk katan stor perdelerinizi ilk günkü görünümüne kavuşturarak kullanımınıza sunmaktadır.

Stor Perde Yıkama Aşamaları

Kir ve Lekelerin Çözülmesi

perde suda bekletmeStor perde yıkama işlemlerinde ilk basamak, perdede oluşan kir ve lekelerin yumuşatılması işlemidir.

Bunu sağlamak amacıyla, stor perdeler etkili leke çıkarıcı solüsyon katılan çözeltiye koyularak bir süre bekletilmektedir.

Perdede kullanılan kumaşın cinsine göre hazırlanan çözelti kısa süre içerisinde etkisini göstererek perdedeki lekelerin çözülmesini sağlamaktadır.


Bu hizmetin fiyatı ne tutuyor?
Kayseri’de stor perde yıkama ücretini görmek için hemen 👉 “Fiyat Listesi” sayfamıza göz at.

Buharlama İşlemi

perde buharlamaÇözeltilerden özenle çıkarılan stor perdeler hareketli yıkama aparatlarına asılmak suretiyle buharlama işlemine tabi tutulurlar.

Buharlamada elde edilmek istenen, stor perde üzerindeki çözeltinin tamamen arındırılmasıdır.

Tüm yüzeyine buhar uygulanan stor perdeler bir sonraki aşamaya hazır hale gelmektedir.

Sonraki aşama kullanılan kumaşın cinsine göre yapılacak olan yıkama işlemleridir.Yıkama İşlemleri

Tüm yüzeyi buhar uygulamasına tabi tutulan stor perdeler, 30 derece sıcaklıkta su dolu olan yıkama tezgâhlarına yatırılır. Yıkama sırasında perdenin yapımında kullanılan kumaş cinsine göre şampuan kullanılmakta ve perdeye yağmurlama şeklinde püskürtülmektedir. Kir ve lekeleri tamamen yumuşamış olan stor perde iyice ovularak şampuanlanır, belirli bir süre bekletildikten sonra durulama işlemlerine tabi utulan perdeler, katkısız duru su ile durulanır.

İkinci kez şampuan püskürtülerek pelüş bezlerle ovulan perde, hareketli bir mekanizmaya sahip olan aparata asılarak yağmurlama tekniğiyle ikinci kez ve uzun bir süre durulanır. Tüm yüzeyi ile birlikte askı aparatları da kalıntı bırakmamak adına özenle durulanan perdeler, kapalı bir ortamda kurutma işlemlerine tabi tutulacaktır. Durulama işlemleri sırasında özen gösterilmesi gereken husus, durulama işlemlerinde basınçlı suyun kullanılmaması gerektiğidir. Narin kumaş yapısına sahip olan perdeler, bu sebepten aşınma sorunu yaşayabilmektedir.

Kurutma

Nem alma makinelerinin kullanılmasıyla kısa sürede kurutma işlemlerine hazır hale gelen stor perdeler, hareketli mekanizmalara sahip olan askı makinelerinde kurumaya alınmaktadır. Kapalı alanlarda daha geç kurusa bile, dış etkenler sebebiyle oluşabilecek leke, toz ve kir gibi etkenlere karşı koruma sağlanmaktadır.

Paketleme ve Teslimat

Yıkama ekibinde bulunan uzman personel tarafından kurutmadan çıkarılan stor perdeler, son kontroller ve teslimatın yapıldığı bölüme teslim edilir.  Profesyonel bir ekip tarafından yapılan tüm işlemler son aşamada yine profesyonel bir son kontrol uygulamasına tabi tutulur. Son derece steril koşullarda yapılan kontrol aşamasından sonra, firma servis araçlarıyla müşteri adreslerine götürülen stor perdeler, büyük bir özenle yerlerine takılarak hizmet sonlandırılmaktadır.

Tam bir profesyonellikle ve kaliteli temizlik standartlarına uygun olarak yapılan yıkama işlemleri, yaşam alanlarınızda mükemmel dekoratif ayrıcalıklar yaratan stor perdeleri ilk günkü canlı renklerine kavuşturacaktır. Özel ekipmanlarla ve profesyonel bir ekip çalışmasıyla hizmet veren firmalar, talep oluşması halinde stor perdelerin periyodik şekilde yıkanmasını sağlayarak düzenli hizmetler sunmaktadır.

Temiz yıkayabiliyor muyuz?
Hizmet alan kişiler, 👉 “müşteri yorumları” isimli sayfamızda, aldıkları hizmeti yorumluyorlar.

Stor perde Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

kayseri perde yikama servisi temizlikbu

Stor perde birçok farklı kumaş cinsinden veya PVC esaslı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanım süresince toz ve lekelere maruz kalan perdeleri, bireysel çabalarla yıkamanız halinde istediğiniz sonucu almanız mümkün olmayacağı gibi, perdede kullanılan kumaşın yıpranmadı da ihtimal dâhilindedir. Hatalı silme ve yıkama işlemleri sonucu perdede oluşabilecek renk değişimleri, yaşam alanlarındaki dekorasyon bütünlüğünü bozarak hoş olmayan görünümlerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Bu sebeplerden dolayı, profesyonel yöntemler ve etkili temizlik malzemesi kullanan uzman firmalardan destek istemek daha akılcı bir yöntemdir. Kısa bir sürede gerçekleşen yıkama hizmetleri oldukça uygun fiyatlarda ve müşteri memnuniyeti garantisiyle sunulmaktadır. Ayrıca demontaj ve montaj işlemlerini adreslerinize gelerek yapan profesyonel firmalar, perdelerinizin ilk günkü görselliğiyle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu hizmetten lazım mı?
Hemen iletişime geç 📞 ve ✅ hizmet al!

kayseride hali nasil yikaniyor incelemekayseride koltuk nasil yikaniyor inceleme