kayseride koltuk nasil yikanir resmi

Koltuk Yıkama işlemleri, profesyonel yöntemler, ileri teknoloji ürünü ekipman, bilgi birikimi ve deneyim gerektiren işlemler bütünüdür. Ev ve işyerlerinde konforu sağlayan en önemli eşyalar arasında bulunan koltuk takımları, bulundukları alana sağladıkları görsel katkı sebebiyle de oldukça önemlidir. Uzun süre yıkanmadan kullanılan koltuklar kötü bir görünüme sahip olmakta ve bulundukları yaşam alanlarında mikrop üretmeye başlamaktadır.

Islak bez veya toz almaya yoluyla temizlenmesi mümkün olmayan koltukların alt bölümlerinde oluşan bakteri yuvaları, zamanla insan sağlığını tehdit eder hale gelmektedir. Günümüzde ileri teknoloji ürünü makine ve ekipmanlarla yerinde yıkanabilen koltuklar, oldukça uzun süreler steril bir şekilde kullanılabilmektedir.

Koltuk Yıkama Aşamaları

Toz Alma İşlemleri

Koltuk yıkama yerinde yapılacaksa, koltuk işlem sırasında rahat çalışabilmek amacıyla yıkama yapılacak alana sıvı emici malzemeler yerleştirmek gerekir. Böylece, koltuğun yakınlarında bulunan eşyaların veya zeminin, yıkama sırasında oluşan ıslaklıktan etkilenmemesi sağlanmaktadır. Yıkama işlemleri öncesinde el makineleriyle yapılan işlemlerle koltuk üzerinde bulunan,

  • Toz,
  • Kıl, tüy, tiftik,
  • Tortulaşmış leke kalıntıları temizlenmektedir.

Bu işlemleri yaparken kullanılan güçlü emme özelliğine sahip vakumlu ekipmanlar, koltuğun yüzeyini yıkama öncesi pürüzsüz bir hale getirmektedir.

Kir ve Lekelerin Yumuşatılması

Derinlemesine temizliğin sağlanabilmesi, ancak koltuğun tüm satıhlarında bulunan kir ve lekelerin yumuşayıp çözülmesiyle mümkün olmaktadır. Bunu sağlamak amacıyla, koltuk üzerine püskürtülen yüksek etkili bitki özlü şampuanlar, kısa süre içerisinde lekelerin yumuşayarak hacimlerini genişletmesine ve çözülmesine olanak sağlamaktadır. Bir müddet bu şekilde bekletilen koltuk fırçalanmak suretiyle temizlenme aşamasına hazır hale getirilir.

Fırçalama İşlemleri

Koltukta yer alan kir ve lekelerin tamamen çıkarılmasını sağlayan fırçalama işlemleridir. Bu işlemde oldukça düşük devirli ve ucunda yumuşak fırça tüyleri bulunan bir ekipman kullanılmaktadır. Fırçalama aşamasında tüm satıh özenli bir şekilde fırçalanarak dökülen şampuan köpürtülür. Sonraki aşamaya hazırlık olması ve yumuşamanın sağlanması adına bir süre beklendikten sonra vakumlama işlemleri başlatılır.

Peki, Müşterilerimiz memnun mu?
Hemen 👉 “müşteri yorumları” sayfasına bak ve kararını ona göre ver!

Vakumla Temizleme

Kir ve lekeleri tamamen yumuşayan koltuklar, 3600 W güce sahip ve devir daim sistemle çalışan makine ile vakumlanır. Vakumlama işlemleri kirli su tamamen emilip bitinceye kadar devam eder. Koltukların erişimi zor olan bölgeleri farklı başlıklar takılarak özenle vakumlanır ve son vakum işlemleri için hazır hale getirilir. Son aşama öncesi koltuklar yeniden sadece temiz su kullanılmak üzere su püskürtülmek suretiyle ıslatılır.

Bu işlemin amacı çözülmemiş halde şampuan veya köpük kalıntılarını tam anlamıyla yok etmektir. Güçlü vakum özelliğine sahip makinelerle özenli bir şekilde vakumlanan koltuk, sıvı tamamen çekildikten sonra kurumaya bırakılır. Kapalı alanlarda yapılan kurutma normal şartlarda 4 ila 8 saat arasında tamamlanmaktadır. Kuruma süresi koltukta kullanılan kumaş cinsine göre farklılıklar gösterse de sonuçta mükemmel bir yıkamayla tertemiz koltuklar kullanıma hazır hale gelmektedir.

Koltuk yıkama işinin ehli firmalardan destek almak kaydıyla belirli periyotlarda mutlaka yaptırılmalıdır. Özellikle kış sonrası bahar temizlikleri ve bayram önceleri yapılan genel temizliklerde koltuk yıkatmak gereklidir. Son derece gelişmiş makinelerle yerinde yapılabilen koltuk yıkama işlemleri, profesyonel firmalar tarafından oldukça kısa sürede ve uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Profesyonel bir yıkama sonrasında,

  • Koltuk yüzeyi pürüzsüz bir görünüme kavuşur,
  • Tüm renkleri orijinal hale dönüşerek ev dekorasyonuna canlılık katar,
  • Leke ve kirlerden arındırılarak mikrop oluşumları engellenmiş olur,

Profesyonel firmalar tarafından yapılan yıkamalarda insan sağlığına zarar vermeyen etkili temizlik maddeleri kullanılmaktadır. Tamamen bitkisel içeriklere sahip olan temizlik maddeleri koltuğunuzun uzun süre kir ve lekelerden arınmış şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Bu işlemi nasıl daha ucuza alabilirim?
Sana göre bir indirimimiz 👉 “Kampanyalar” sayfamızda mutlaka olmalı!

Koltuk Yıkama geleneksel yöntemlerle yapıldığında koltuğun içlerinde bir miktar nem kalması kaçınılmaz olmakta ve kısa süre içerisinde bakteri üremesine uygun ortamlar oluşturmaktadır. Özellikle küçük çocukların yaşadığı ortamlarda sağlık sorunlarının oluşması muhtemeldir. Bu sebeple ıslak bez ile silme veya bireysel çabalarla fırçalama şekildeki temizliklerden kaçınmak gereklidir.

Günümüzde modern ekipmanlarla kusursuz yıkama yapan firmalar, ev ve işyerlerinde yapılan yerinde temizliklerle tüm kir ve lekeleri kısa sürede arındırmakta ve sağlıklı bir yaşam ve konfora yönelik tüm gereksinimleri en üst düzeyde karşılamaktadır. Yapmanız gereken tek şey, hizmet kalitesinden emin olduğunuz bir koltuk yıkama servisiyle irtibat kurmak ve yıkama işlemleriyle ilgili destek talep etmek olmalıdır.

kayseride hali nasil yikaniyor incelemekayseride stor perde nasil yikanir inceleme