İş bu sözleşme Halı Yıkama sayfasında tanıtılan halı temizleme hizmetine yönelik hazırlanmıştır.

İş bu sözleşme TemizlikBu markası ile bu markadan hizmet alacak olan kişi arasındaki yasal bildirgedir.

İş bu sözleşme TemizlikBu ile bir hizmet alındığı zaman müşteri tarafından kabul edilmiş sayılır.

Ayrıca TemizlikBu bu sözleşmeyi dilediği zaman yasal yükümlülükler çerçevesinde değiştirme hakkına sahiptir.


Halının alımı

Halılar, müşterinin siparişi üzere ortak olarak belirlenen tarih ve saat aralığında alınır. Halıların alınması esnasında TemizlikBu tarafından alındığına dair yazı, ölçü ve fiyatın olduğu belge müşteriye verilir. Müşteri halılarını kapıda sayarak teslim etmekle yükümlüdür. Zinhar fişte yazılı olan tutarın altında veya üstünde bir halı adedi hak iddia edemez. Ayriyeten belirttiğiniz taktirde halılarınızın adedi ve bilgisi bulunan mesaj (SMS) tarafınıza kapınızda iken iletilecektir.

Halılarda oluşmuş herhangi bir kusur, müşteri tarafından TemizlikBu personeline belirtilmelidir. TemizlikBu tesisinde halıyı yırtabilecek veya deformasyona uğratabilecek herhangi bir alet, cihaz, makine vs. asla bulunmamaktadır. Lakin şu ayrıntı vardır ki; Eski zamanlarda halıya dökülen bir sıvı, halıdan hızlıca tahliye edilmemiştir. Halının üzerinde olduğu gibi kurumaya bırakılmıştır. Bu durum ise halının ipliğinin çürümesine yol açmıştır. Akabinde tesiste fırça ile temas eden halı anında oracıkta yırtılmıştır. Bu durumdan TemizlikBu asla mes’ul değildir.

Halı alımı tarihi ve saat aralığı müşteri ile belirlendikten sonra, servis esnasında oluşabilecek herhangi bir kaza, aksama, trafik yoğunluğu, personelin sağlık durumu ve bir takım elimizde olmayan nedenlerden ötürü gecikme elbette ki yaşanabilir. Bu çerçevede müşteri hemen bilgilendirilir.


Halının teslimi

TemizlikBu personeli ile müşteri arasında belirlenen tarih ve saat aralığında halılarınız mutlaka teslim edilir. Trafik kazası, personelin sağlık durumu, Trafik yoğunluğu, sizden önceki müşteri ile oluşabilecek ve resmi mercilerde sonuçlanabilecek herhangi bir olay gibi ve daha örnekleri bulunan elde olmayan gecikmeler olabilmektedir. Bu durumda müşteri telefonla bilgilendirilir.

Halılarınızın teslimatı esnasına halılarınızın en kirlisi ya da tümünü açıp kontrol etmeniz istenir. Halılarınızı teslim ettikten sonra, halılarınızda oluşabilecek tüm maddi zararlar tarafınıza aittir.

Halı teslimatı esnasında kontrol edip hizmeti onayladığınız taktirde hizmetin bedeli o anda sizden rica edilir. Veresiye usulü çalışma sistemi yoktur.


Mesuliyet Kabul Edilmeyen Durumlar

TemizlikBu ile hizmet almanız durumunda şu aşağıdaki maddelerde TemizlikBu asla mes’uliyet kabul etmemektedir.

  • 90 Gün içerisinde alınmayan halılar.
  • Halıdan çıkmayan lekelere dair ikinci sefer yıkatmak isteyen ve “SONUCU NE OLURSA OLSUN BU LEKE ÇIKSIN” diyen müşterilerimizin halılarında oluşabilecek herhangi bir renk değişmesi veya yıpranma gibi durumlar.
  • Güve ve Rutubet gibi etkenler neticesinde kullanılabilirliği yitmiş ve kirli iken belli olmayan fakat uygulama aşamasında yırtılabilen halılar.