hangi halilar yikamaciya gider

Pek çok insan halı yıkama işleminin profesyonel bir destek olmaksızın da gerçekleştirebileceğini düşünür. Ancak dürüst olmak gerekirse bu düşünce çoğu halı türü için doğru değildir. Peki hangi halılar yıkamacıya gider ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyar. Yazımızda sizler için farklı halı türlerini ele alarak profesyonel bir hizmetin sağladığı avantajları sıralamaya çalışacağız.

Kabul etmek gerekir ki paspas gibi küçük halı ürünleri evde yıkamak için en azından alan itibariyle uygundur. Bunun yanı sıra günümüzün öne çıkan ev tekstili ürünlerinden kaymaz taban halılar da benzer bir pratikliğe sahiptir. Görece küçük ve daha hafif olan bu ürünleri yeterince geniş bir balkonunuz varsa burada yıkamanız mümkündür. Ancak yine de tam anlamıyla bir hijyen için profesyonel destek almanız daha etkili olacaktır.

Buna karşılık daha büyük ve ağır halıların ev içerisinde basit bir yıkama işleminden geçmesi bile zordur. Ayrıca şagi halı gibi modellerin diğer halı türlerine kıyasla çok daha zor temizlendiğini belirtmek gerekir. Dolayısıyla buna benzer halı türlerinde profesyonel bir desteğe başvurmak aradığınız temizlik için çok daha idealdir. Her türden halının etkili bir biçimde temizlenmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Halılarda Yıkama Desteği Sağlıyoruz?

makine halisi

Makine Halısı Yıkama

Makine halılarının imalatı çeşitli iplik sıkıştırma teknikleriyle gerçekleştirilir. Ayrıca halı içerisinde kumaşı güçlendirmek için dolgu iplikleri de yer alır. Yıkama esnasında yeterince titiz davranmadığınız takdirde bu iplik yapısı kolaylıkla zayıflar. Aynı zamanda yıkamada kullanacağınız bileşenler halının renginin solmasına neden olur. Profesyonel bir yıkamada ise bu tür sorunlar söz konusu değildir.

Şagi Halı Yıkama

Son yıllarda trend haline gelen şagi halıların tozu diğer halılara kıyasla daha fazla çektiğini söylemek gerekir. Ayrıca şagi halıların yapısı nedeniyle alt katmanlarına ulaşmak zordur. Bu da temizlik işleminin özel yöntemlerle uygulamayı gerektirir.

Yün Halı Yıkama

Son derece estetik görünümüne karşılık yün halı çok kolay deforme olur. Bu nedenle kesinlikle makinede yıkamamak gerekir. Aynı şekilde yıkama sırasında da oldukça hassas hareket etmek de önemlidir. Yün halılarınız için bizimle iletişime geçerek efektif bir yıkama desteği alabilirsiniz.

İpek Halı Yıkama

Özellikle İran halılarında rastlanan ipek yapı halıyı parlak ve ince gösterir. Aynı zamanda bu tür halılarda çok daha çeşitli motif işlemeleri bulunmaktadır. Adana halı yıkama işlemi Temizlik budan sorulur. Ancak ipek halıların yüzeyi son derece hassastır. Yıkama işlemi sırasında kullandığınız bileşenlerin yoğunluğu halının kolayca solmasına neden olabilir.

Ladik Halı Yıkama

Oldukça eskiye dayanan kullanımıyla ladik halılar ülkemizin geleneksel motiflerindendir. Ancak ladik halıların yıkamasında da son derece dikkatli davranmak gerekir. Sıcak suya maruz kalan ladik halılar kolaylıkla deforme olabilir. Bu nedenle bu tür halıların yıkamasını oldukça düşük ısılarda dikkatli bir biçimde gerçekleştirmekteyiz.

Dokuma Halı Yıkama

Ülkemizde yaygınlık sahibi pek çok dokuma halı türü vardır. Uşak halısı, Taşpınar halısı ve Afgan halısı gibi türler bunlara örnek verebileceğimiz bazılarıdır. Dokuma halılar üzerlerinde büyük emek harcanan her biri bir sanat eseri hükmünde kabul edebileceğimiz ürünlerdir. Ancak bu tür halıların temizleme işleminde çok daha temkinli hareket etmek gerekir.

Deri Halı Yıkama

Giderek daha fazla insanın tercih ettiği deri halılar, halı yıkamada sizlere destek sağladığımız bir diğer halı türüdür. Bu tür halıları ev koşullarında yıkamak kolaylıkla deformasyona neden olabilir. Deri halılar özellikle halı yıkamada kullanımı olan kimyasal ürünlere karşı reaksiyon gösterir. Ayrıca bu tür halıların büyük çoğunluğu suya direnç gösterecek şekilde üretilmiştir.

Yukarıda saydığımız halıların yanı sıra diğer halı türleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Halı yıkama alanında sizlere kapsamlı ve efektif bir destek sağlamaktayız.

Scroll to Top
Open chat
Çevrimiçi