Halı Yıkamada Adres Bulma Yöntemleri

hali-yikamada-adres-bulma-yontemleri

Halı yıkama firmalarına özel hazırladığımız yazıda zamandan ve yakıttan kazandıracak birçok adres bulma yöntemi mevcut. WhatsApp, Swarm, Google ve diğer tüm platformları kullanarak hedefinize daha kısa sürede erişin. Caminin karşısı, Okulun yanı, Sarı renkli bina, Şunun şurasında ve daha birçok tanımla adres bulmakta zorlanıyor musunuz? yazımız tam size göre. 🙂

WhatsApp İle Adres Bulma

WhatsApp uygulaması biz halı yıkama firmalarının işini (Adres bulma bakımından) oldukça kolaylaştırmaktadır. Müşteriniz, “Adresi veriyorum” dediği esnada konum atmak ister misiniz? Diye harekete geçirici kelimeler ile bunu sorarsanız şayet konum atmasını sağlayabilirsiniz. Not: Telefonunuz Android ise akşam evde bu konumu telefon rehberindeki müşterinizin düzenleme kısmından ilgili kişinin adres kısmına ekleyebilirsiniz. Bunu beceremiyorsanız İletişim sayfamızdan bize ulaşın. Bunu size telefonda anlatalım.

Swarm İle Adres Bulma


Sipariş esnasında müşteriniz adresi söyledi ve tam da o sokağa, caddeye veya bulvara gittiniz ama bina numarası olmadığı veya herhangi bir sebepten ötürü (misal: vatan apartmanı) bulamadınız..

İşte yapmanız gerekenler

  1. Swarm uygulamasını açın.
  2. Check in yapmak isteyin.
  3. Konumunuzu kendiniz belirlemek isteyin.
  4. Arama kısmına vatan yazdığınızda sonuçlar karşınızda belirecektir.
  5. Çıkan sonucun kenarında yuvarlak içinde i harfi yani info: Türkçesi bilgi. buna tıklayın. Haritada vatan apartmanını gösterecektir.
  6. Yol tarifi al ve devam 🙂

Google İle Adres Bulma

Dünyanın en popüler arama motoru hiç şüphesiz ki Google’dir. Google’nin gücünü kullanarak gideceğiniz adrese daha kısa sürede ulaşırsınız. Nasıl mı? Misal vatan apartmanını arıyorsunuz diyelim ve bu vatan apartmanı Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan altınoluk mahallesinde..

İşte yapmanız gerekenler

  1. Kayseri Altınoluk vatan apartmanı
  2. Melikgazi altınoluk vatan apt.
  3. Kayseri vatan apartmanı

Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde bulunan altınoluk mahallesindeki vatan apartmanını yukarıdaki şekilde Google’de arayacaksınız. Vatan apartmanı ile alakalı sonuçlara erişebilirsiniz. Başımdan geçen bir olayı kısaca bahsetmek istiyorum. Bir apartman arıyorum sokak bilgisi haritalarda çıkmıyor. Yukarıdaki listede bulunan örnekler gibi aradım ve kuaförün biri bu apartmanın altında imiş.
🙂 Hemen kuaföre yol tarifi ve işe devam 🙂

Mahallenin Muhtarına Sorma

Müşteri size 8 sene önceki sokak numarasını verdi ve siz yukarıdaki tüm işlemleri yaptınız sonuç? Halen bulamadı iseniz mahallenin muhtarını arayıp cadde, bulvar veya sokak hakkında bilgi alabilirsiniz. Yine başımdan geçen bir olayı burada belirtmek istiyorum: Müşterim adresinde akan sokak diye belirtti ve bulunduğu mahallede akan sokak maalesef yok. Muhtarı arayıp konuyu belirttim. Aldığım cevap ise: “Akan evleri Kocatepe mahallesinde” dedi.

Sonuç olarak “Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.” Diyor ve sizi de bu yazıya ekleme yapmanıza davet ediyoruz. Elbette ki akıl akıldan üstündür. Bizim bilemediğimiz ve duymadığımız bir adres bulma yöntemi biliyorsanız, sizde bu işi yeni yapacak olan kişilere yol gösterici olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir