Eyyy halı yıkama firmaları, zamandan ve yakıttan kazanmaya hazır mısınız? Bu yazımızda, daha evvel hiç duymadığınız adres bulma yöntemlerini açıklayacağız. WhatsApp, Swarm, Google ve diğer tüm platformları kullanarak hedefinize daha kısa sürede erişebileceksiniz.

Önsöz

Halı yıkama işinde en önemli iki faktör yakıt ve zamandır. Kimi zaman tek bir halıya dahi gidilmesi gerekmektedir. Bu ise masraflı olmaktadır. Hadi yakıtı geçtik diyelim, peki ya zamanı ne yapacağız? Caminin karşısı, Okulun yanı, Sarı renkli bina, Şunun şurasında ve daha birçok tanımla adres bulmakta zorlanıyor musunuz? İşte bu yazımız tamda size göre. 🙂


WhatsApp İle Adres Bulma

WhatsApp uygulaması biz halı yıkama firmalarının işini (Adres bulma bakımından) oldukça kolaylaştırmaktadır. Müşteriniz, “Adresi veriyorum” dediği esnada konum atmak ister misiniz? Diye harekete geçirici kelimeler ile bunu sorarsanız şayet, konum atmasını sağlayabilirsiniz. Not: Telefonunuz Android ise akşam evde bu konumu telefon rehberindeki müşterinizin düzenleme kısmından ilgili kişinin adres kısmına ekleyebilirsiniz. Bunu beceremiyorsanız İletişim sayfamızdan bize ulaşın. Bunu size telefonda anlatalım.


Swarm İle Adres Bulma

Sipariş esnasında müşteriniz adresi söyledi ve tam da o sokağa, caddeye veya bulvara gittiniz ama bina numarası olmadığından veya herhangi bir sebepten ötürü (misal: vatan apartmanını) bulamadınız..

İşte yapmanız gerekenler

  1. Swarm uygulamasını açın.
  2. Check in yapmak isteyin.
  3. Konumunuzu kendiniz belirlemek isteyin.
  4. Arama kısmına vatan yazdığınızda sonuçlar karşınızda belirecektir.
  5. Çıkan sonucun kenarında yuvarlak içinde i harfi yani info: Türkçesi bilgi. buna tıklayın. Haritada vatan apartmanını gösterecektir.
  6. Yol tarifi al ve devam 🙂

Google İle Adres Bulma

Dünyanın en popüler arama motoru hiç şüphesiz ki Google’dir. Google’nin gücünü kullanarak gideceğiniz adrese daha kısa sürede ulaşırsınız. Nasıl mı? Misal vatan apartmanını arıyorsunuz diyelim ve bu vatan apartmanı Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Pınar mahallesinde..

İşte yapmanız gerekenler

  1. Adana Seyhan vatan apartmanı
  2. Seyhan pınar mahallesi vatan apt.
  3. Adana vatan apartmanı

Adana ilinin Seyhan ilçesinde bulunan pınar mahallesindeki vatan apartmanını yukarıdaki yazılanların herhangi birisiyle Google’de arayacaksınız. Vatan apartmanı ile alakalı sonuçlara erişebilirsiniz. Başımdan geçen bir olayı kısaca bahsetmek istiyorum. Bir apartman arıyorum sokak bilgisi haritalarda çıkmıyor. Yukarıdaki listede bulunan örnekler gibi aradım ve kuaförün biri bu apartmanın altında imiş.
🙂 Hemen kuaföre yol tarifi ve işe devam 🙂


Mahallenin Muhtarına Sorma

Müşteri size 8 sene önceki sokak numarasını verdi ve siz yukarıdaki tüm işlemleri yaptınız sonuç? Halen bulamadı iseniz mahallenin muhtarını arayıp cadde, bulvar veya sokak hakkında bilgi alabilirsiniz. Yine başımdan geçen bir olayı burada belirtmek istiyorum: Müşterim adresinde akan sokak diye belirtti ve bulunduğu mahallede akan sokak maalesef yok. Muhtarı arayıp konuyu belirttim. Aldığım cevap ise: ‘Akan evleri fatih mahallesinde” dedi.

Sonuç olarak “Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.” Diyor ve sizi de bu yazıya ekleme yapmaya davet ediyoruz. Elbette ki akıl akıldan üstündür. Bizim bilemediğimiz ve duymadığımız bir adres bulma yöntemi biliyorsanız, sizde bu işi yeni yapacak olan kişilere yol gösterici olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. 🙂