Halı yıkama firması kurmak isteyen kişilere yönelik hazırladığımız yazımız, A’dan Z’ye tam kapsamlı rehber niteliğindedir. Yazımızı okumanızın neticesinde= Bu işe küçük bir halı yıkamacı olarak başlayabilir, orta ölçekli halı yıkama firması açabilir veya profesyonel halı temizleme tesisi kurabilirsiniz. Ayrıca hali hazırda halı yıkamacı iseniz sizin de ufkunuzu açacak birçok bilgi içermekte. Yazı, 6 senelik halı yıkama geçmişi olan TemizlikBu markasının sahibi Mehmet KARATAŞ tarafından yazılmıştır.

Halı yıkama için gerekli makineler, İdeal araç seçimi, Aylık ne kazandırır, bu iş gerçekten karlı mı, KOSGEB desteği var mıdır, açmak için gerekli belgeler ve diğer tüm bilgilere bu yazı ile vakıf olacaksınız. En önemlisi ise parayla dahi sahip olamayacağınız tecrübelerimizi sayfanın sonunda sizlerle paylaştık.

Halı yıkama işini franchise olarak TemizlikBu markası ile yapabilirsin. 👉 Halı yıkama bayilik sayfasına göz at.

Önsöz

Halı yıkama işi belki de dünyanın en zor mesleklerinden biridir. Düşünsenize; Halıyı almak için x bir adrese gidiyorsunuz. Merdiven veya asansörle adrese ulaşıp halıyı alıyorsunuz. İş yerine getirip birçok indir kaldır işlemlerden geçiriyorsunuz. Yine en sonunda aldığınız adrese halıyı götürüp teslim ediyorsunuz. Evet, kabul etmeliyiz ki diğer meslek veya sektörlere nazaran uğraştırıcı bir iş. Lakin bu işi severek aşkla yaptığınızda bu zorlukların hepsi kolonya misali uçup gidiyor.


Küçük Halı Yıkamacı

Benim çevrem bana yetsin, az kazanayım başım ağrımasın, ileride büyütürüz. Gibi düşüncelere sahipseniz giriş seviyesi olan küçük halı yıkamacı vasfı ile bu işe başlayabilirsiniz. Küçük halı yıkamacı açmanın maliyeti ve zorunlu belgeleri (Vergi levhası vb.) almanızın masrafı standart olduğundan dolayı bunları belirtme gereği duymuyorum. Toplamda 30.000 TL civarında küçük bir halı yıkamacı işletmesi açabileceksiniz.

İşlem Tahmini Rakam
Dükkan kirası 10,000 TL
Halı fırçalama makinesi 1,500 TL
Halı sıkma makinesi 3,500 TL
Halı kurutma askılıkları 2,000 TL
Araç 10,000 TL
Poşet, Şampuan ve edevatlar 3,000 TL

Küçük halı yıkamacının avantajları

 • Az bir sermaye ile işletmenizi kurmuş olursunuz.
 • Hacim bakımından küçük bir işletme olacağı için kendiniz de çalışırsanız şayet personel giderleri bakımından kar elde etmiş olursunuz.
 • Bu işe tam soyunmak yerine ufaktan başlamayı düşünebilirsiniz.

Küçük halı yıkamacının dezavantajları

 • Yeterli sermayeye sahip olmadığınızdan ötürü teknolojik makinelerin yaptığı işlemi insan gücüyle yapmalısınız.
 • Kurumsallık bakımından bu seviyede asla söz edemezsiniz.
 • Aracınızın dış görünümü eski model olacağından dolayı profesyonel bir işletme izlenimi veremezsiniz.

Orta Ölçekli Halı Yıkama

Evet, ben bu işi yapmalıyım, Param da var, güzel hizmet bir veren işletme açacağım. Gibi düşüncelere vakıf sanız orta ölçekli halı yıkama firması seviyesinde bu işe başlayabilirsiniz. Zorunlu belgeleri (Vergi levhası vb.) almanızın masrafı standart olduğundan dolayı onları belirtme gereği duymuyorum. Toplamda 60.000 TL civarında orta ölçekli bir halı yıkama firması açabileceksiniz.

İşlem Tahmini Rakam
Dükkan kirası 15,000 TL
İkinci el halı yıkama makinesi 10,000 – 15,000 TL
Halı sıkma makinesi (Uzun) 8,000 TL
Halı kurutma askılıkları (Uzun) 4,000 TL
Araç 20,000 TL
Poşet, Şampuan ve edevatlar 5,000 TL
Web sitesi 1,000 TL

Orta Ölçekli Halı Yıkama Firması Açmanın Avantajları

 • Kısa sürelerde yıkama tesisine döndürebilirsiniz.
 • Etrafınız ve çevrenizden ziyade birçok farklı reklam kampanyaları oluşturarak müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz.
 • Aracınızın görünümü ile yerel bir işletme olarak kendinizi lanse edebilirsiniz.
 • Web siteniz ile kurumsallığa bir adım atmış olursunuz.
 • Masa tipi otomatik makine aldığınız için personel giderlerinizi teknolojiye yatırmış olur bu anlamda zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Orta Ölçekli Halı Yıkama Firması Açmanın Dezavantajları

 • Alınmayın fakat halen profesyonel bir yıkama tesisine sahip değilsiniz.
 • Web siteniz giriş seviyesi olduğu için örnek vermek gerekirse markanız xyz halı yıkama ise ve insanlar yaşadığınız şehre yönelik aramalar yapıyor ise misal: Kayseri halı yıkama yazdıklarında sizi maalesef bulamayacaklar. Çünkü anahtar kelime bazlı yapılan web sitenin maliyeti ve gereksinimi yıkama tesisi ile alakalıdır.
 • Halı çırpma makineniz olmadığı için halıları maalesef tozlu bir biçimde yıkayabileceksiniz.

Profesyonel Halı Temizleme Tesisi

Ben bu işi profesyonel olarak yapacağım, halıyı alma-yıkama-asma-kurutma-teslim etme işlemlerini profesyonel bir biçimde gerçekleştireceğim, Ben her şeyimle bu işe soyunacağım. Düşüncelerine sahipseniz o zaman ne duruyorsunuz? Yazımızın devamını hızlıca okuyun. Bu hesap tamamen sizin sermaye ve alabilirlik gücünüzle alakalı olmakla beraber fikrinize ışık tutmak için burada şablonsal bir hesap çıkartacağız.

İşlem Tahmini Rakam
Tesisin yeri 300,000 TL
Çırpma makinesi 10,000 TL
Otomatik halı yıkama makinesi 80,000 TL
Halı sıkma makinesi 15,000 TL
Halı kurutma makinesi 20,000 TL
Halı paketleme makinesi 20,000 TL
Araç gereçler 15,000 TL
2 Adet araç 140,000 TL
Web sitesi 15,000 TL

Temizleme tesisi açmanın avantajları

 • İşletmeyi iyi yönetebildiğiniz sürece yaşadığınız şehirde bir numaralı yıkama fabrikası veya tesisi olabilirsiniz.
 • Müşteri yorumları ve tavsiyelerini ilgili İnternet mecralarına ekleyerek kurumsal ve profesyonel bir şirket olduğunuzu müşterilerinizin yazdıklarıyla kanıtlamış olursunuz.
 • Teknolojiyi kullanarak %100 eller serbest mantığıyla işlem yapacağınız için çok kısa sürelerde halı yıkayabilir ve tertemiz yapabilirsiniz.

Temizleme tesisi açmanın dezavantajları

 • Yüksek bir maliyet gerektirdiği apaçık ortadadır.
 • Müşterilerinizle yaşayacağınız herhangi bir olumsuzluk neticesinde bu müşteri bunu İnternet ortamında belirtirse şayet, yeni müşteri kazanmakta zorluklar yaşayabilirsiniz.
 • Markanızın adı negatif bir şekilde lanse edildiğinde harcadığınız tüm sermaye ve emek heba olabilir.

Halı Yıkama İçin İdeal Araç

Halı yıkama şirketinize araç almanız için öncelikle yukarıda anlatılan 3 şıktan biri ile beraber karar vermeniz gerekmektedir. Hemen aşağıda listeleyelim.

Küçük yıkamacı Orta ölçekli Profesyonel tesis
Renault Toros S.W. Hyundai H100 Mercedes Sprinter
Tofaş Kartal Mitsubishi L300 Wolkswagen Crafter

Halı Yıkama İçin İdeal Dükkan

Hangi tipte bir işletme açacaksanız yine bu dükkan tercihi işlemini de ona göre belirlemeniz gerekecektir.

Küçük yıkamacı Müşterilerinizin gezmek için geleceği zaman, şehir içine çokta uzak olmayan ve olabildiğince ucuz bir dükkan işinizi görecektir. Apartman altı bu iş için maalesef uygunsuzdur. Müstakil evin altındaki bir dükkan tercih edilebilir.
Orta Ölçekli Yine şehir merkezine yakın ve önünde halınızı rahatça kurutabileceğiniz, fazla toz ortamında bulunmayan bir konumdaki dükkan işinizi görecektir.
Profesyonel Tesis Bu tip bir işletme açacağınız zaman, işletmenin mülkiyeti mutlaka size ait olmalı. Çünkü sermaye bakımından bayağı bir terleyeceksiniz. 🙂 3 Veya 4 katlı mimar tarafından projelendirilmiş bir tesis işinizi rahatlıkla görecektir.

Halı Yıkama İçin Gerekli Makineler

Kuracağınız işletme tipine göre alacağınız makinelerin kalitesi vede fiyatları aynı orantıda olmalıdır. Peki, halı yıkama veya temizleme için hangi makinalar gerekmektedir? Bunun listesini ve kısaca neye yaradıklarını hemen sizler için paylaşalım.

 1. Halı Çırpma Makinesi: Halının arkasına tokaçlama tekniğiyle vurarak halının içinde bulunan toz ve bazı maddeleri dışarı atma işlemidir.
 2. Halı Yumuşatma Teknesi: Zorlu lekelerle başa çıkmak için geliştirilen bu makine genellikle kromdan imal edilerek halıların içinde bekletilmesi işlemini gerçekleştirir.
 3. Halı Fırçalama Makinesi: Yeterli seviyede su ve şampuan ile birleşen halının yüzeyini veya arkasını fırçalamaya yarayan manüel kullanımlı bir makinedir.
 4. Otomatik Halı Yıkama Makinesi: İnsan gücü gerektirmeden çalışan bu makine genellikle masa tipidir. Yer tipi olanlarda mevcuttur. Halıyı fırçalama, vakumlama, gel berileme, su tazyiki gibi işlemleri uygular.
 5. Halı Sıkma Makinesi: Çamaşır makinesinin kurutma mantığıyla çalışan bu makine, halıdaki suyun%97’si kadarını tahliye ederek lekesiz bir kurutma sağlar.
 6. Halı Kurutma Makinesi: Kapalı ortamda halı kurutma işlemi yapan işletmelerin kullandığı nem alma cihazının gelişmiş halidir. Çok kısa sürelerde halı kurutma işlemi gerçekleştirebilir.
 7. Halı Paketleme Makinesi: Büyük ölçekli işletmeler için gereken bu makine çok kısa sürelerde halıları seri bir şekilde paketleyerek servise hazır hale getirir.
Halı yıkama sektöründe kullanılan makinaları, 👉 Makineler isimli kategoriden inceleyebilirsin.

Halı Yıkama Reklam Çalışması

Halı yıkamacıların en sık kullandıkları teknik el broşürü ve magnettir. Reklam çalışması yine sayfanın başında bulunan 3 farklı tipte açılacak olan işletmeye göre değişebilecektir. Biz bu reklam çalışma örneklerinden kısaca bahsedelim.

 1. El Broşürü Dağıtın: Servise çıktığınızda olabildiğince fazla el broşürünü yanınızda bulundurun ve her girip çıktığınız yere bırakmaya çalışın. Böylece daha fazla insana ulaşmış olacaksınız.
 2. Konuştuğunuz Kişilere Kartvizit Verin: Cebinizde her zaman için fazlaca kartvizit bulundurun ve konuştuğunuz kişilere işletmenizin reklamına yönelik kartvizit verin.
 3. Aracınızın Üzerini Markanızla Donatın: Aracınıza reklam giydirme yapın ve ruhsata işleterek bunu yasal hale getirin. Böylece tekerlek döndüğü sürece reklama para vermezsiniz. 🙂
 4. Bulunabilir Bir Websitesi Kurun/Kurdurun: Misal yaşadığınız il Adana diyelim. Yine misal markanızın adı TemizlikBu diyelim. Bir ev hanımı yada hizmet ihtiyacı olan birisi İnternet’te bu hizmeti arayacağı zaman “Adana TemizlikBu Halı Yıkama” diye aramaz. Çünkü sizin markanızı bilmez. O kişiye halı yıkama hizmeti lazımdır. Arayacağı kelime ise: Adana Halı Yıkama olacaktır. Çıkan sonuçlar içerisinde ne kadar üst sıralarda bulunursanız müşteri kitleniz bir o kadar da çoğalacaktır.
 5. Yerel Radyolarda Duyulun: Çeşitli ilgi çekici kampanyalar düzenleyerek radyoya reklam verebilir ve radyo dinleyicilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Misal diyelim: Ağustos ayı bitmeden halı yıkama hizmetinde %20 indirimi kazanmak için hemen 0322 2345678 numaralı telefondan geç kalmadan rezervasyon yapın.
 6. Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın: Halı yıkamacıların en büyük yardımcısı hiç kuşkusuz sosyal medyadır. İşinizle ilgili her bir ayrıntıyı farklı sosyal medya mecralarında paylaşabilirsiniz. Buna örnek verecek olursak: Personellerinize Linkedin hesabı açabilirsiniz, Hizmet uygulama videolarınızı Youtube’de yayınlayabilirsiniz, Müşteri yorumlarınızı Facebook değerlendirme sekmesinde bulundurabilirsiniz, Halının yıkanmadan önceki ve yıkandıktan sonraki görünümlerini yan yana getirerek Instagram’da paylaşabilirsiniz, Duyuru ve kampanyalarınızı Facebook üzerinden yapabilirsiniz, İşletmenizin genel görünümü ve hizmetleri için Google Benim İşletmem kısmından kendinize ücretsiz bir web sayfası oluşturabilirsiniz.

Halı Yıkama Solüsyonları

TemizlikBu olarak araştırmalarımızın neticesinde Karpaks markasında karar kıldık. Halı yıkama işleminde ana ürün halı yıkama şampuanıdır. Sonrasında ise aşağıdaki listedeki malzemelere ihtiyaç vardır.

 1. Leke çıkarıcı= Islak veya kuru halıya uygulanabilecek farklı türleri bulunmaktadır. Halılardaki lekelere, solüsyonun kullanma talimatına göre uygulanmaktadır.
 2. Beyazlatıcı= Halk dilinde ağartıcı olarak ta bilinmektedir. Şampuana ek olarak dökülmektedir. Genellikle beyaz halılarda etkisini göstermektedir.
 3. Yumuşatıcı= Yıkama işlemlerinden geçmiş halıya en son uygulanabilecek sıvıdır. Halıların sertlikten kurtulup yumuşaması amacıyla kullanılmaktadır.
 4. Halı parfümü= Halıların paketleme esnasında halıya püskürtme tekniğiyle uygulanır. Bu parfümün çeşidi tamamen sizin koku duyunuza kalmıştır.

Piyasada bulunan hemen hemen tüm halı yıkama solüsyonları işinizi görecektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise: Reklama aldanmadan numune isteyin ve test ederek kendiniz karar verin. Veyahut ürünün müşteri yorumlarını okuyarak kararınızı verin.

Halı yıkama sektöründe işini iyi yapmak istiyorsan 👉 Lekeler kategorisini mutlaka incelemelisin.

Halı Yıkamada Personel Seçimi

Personel teminini İşkur aracılığıyla yapmanız durumunda bir takım kazanımlar elde edebilirsiniz. İşbaşı eğitim programı, istihdam seferberliği gibi çeşitli yöntemleri kullanarak personel edinebilirsiniz. Aracınızı kullanabilecek, Halı taşıma işlemini yapabilecek, halınızı yıkayabilecek, yasalara uygun bir biçimde alacağınız personel veya personelleri işletmenizin büyüklüğüne göre belirleyebilirsiniz. Personelinize iş güvenliği konusunda eğitim verebilirsiniz. Müşteri ilişkileri hususunda kısa bilgiler aktararak müşteriye olan davranışını yüksek düzeye getirtebilirsiniz.

Altın Değerinde Bilgiler

Halı Yıkamada Yapacaklarınız

 • Her zaman güler yüzlü olun.
 • Müşterilerinize abla, ağabey gibi ifadeler yerine; hanımefendi, beyefendi, efendim gibi terimler kullanın.
 • Müşteri size 1 defa değil sürekli lazım olacağından dolayı paçaları katlayın ve işe el atın halıları tertemiz yapın.
 • Aracınızı sürekli temiz tutun. Çünkü balık baştan kokar. 🙂
 • Hizmet bedeli 166 tutan bir işlemde müşteri size 160 veriyorsa bunu hemen fırsata döndürerek SMS aracılığıyla link atın ve yorum yazmasını isteyin.
 • Halıları bolca durulayıp şampuandan tamamen arındırın.
 • Paketleme esnasında halının içine nem alıcı ürün olan silikajel yerleştirin.
 • Sürekli videolar paylaşarak hem tesisinizin reklamını yapın hem ise müşteri kitlenizi çoğaltın hem ise kalitenizi lanse edin.
 • Personellerinizin görünümüne, giyimine, saç kesimine, tırnaklarına vb. dikkat edin.
 • Personellerinizin müşteriye olan davranışlarını ölçün ve gerekli eğitimleri verin.
 • Reklam çalışmalarınızda abartılı kelimeler, yanıltıcı sözler kullanmak yerine doğru ve bilgilendirici içerikler kullanın.
 • Kişiliğiniz markanızı yansıtacağından dolayı her zaman pozitif olmaya çalışın.
 • Halıların teslim tarihini göz önünde bulundurarak dizin.
 • Müşteriye halı teslimatına giderken mutlaka galoş kullanın.
 • Müşteriye halıyı teslim ettikten ortalama 2-3 gün sonra arayıp halıları nasıl bulduğunu sorun.
 • Müşteri ile konuşurken yol gösterici olun ve kararı müşterinin vermesini isteyin, bekleyin.
 • Müşterileriniz halılarını toplamamış ise hemen yardımcı olun ve toplayın. Bu size vefa kazandıracaktır.
 • Müşteriden halıları alırken 3 farklı yöntemle bunu belirtin. 1: Dijital olarak “SMS, WhatsApp” bilgilendirin/belgelendirin. 2: Bilgi fişi verin. 3: SMS’te veya fişte yazılı olanları sözlü olarak tekrarlayın. Bu konuşma müşterinize + güven katacaktır.
 • Halılar tesise geldiğinde mutlaka ön kontrolden geçirin. Islaksa küflenir ve zarara uğrayabilirsiniz.
 • El dokuma halısı veya benzeri bir cinste halı değilse: Halının rengi soluk ise rengini açmak ve parlatmak için örnek oran: 100 litre suya 1 litre çamaşır suyu dökerek halıyı şampuandan sonra fırçalayın. Bu işlem halıyı daha da temiz ve parlak bir hale getirecektir.
 • Bazı halılar elastiki kıvamında olduğundan dolayı sıkma makinesindeki işlem esnasında üzerindeki suyu atmaz ve ıslak bir şekilde kurur. Bu da halının yüzeyinde su lekesi bırakır. Çözüm ise halıyı ters çevirerek sarıp sıkma makinesine atmak olacaktır.
Daha fazla para kazanmak istiyorsan 👉 Müşteri ilişkileri yazımıza bakabilirsin.

Halı Yıkamada Yapmayacaklarınız

 • Halıları taşıma esnasında yere ve duvara değdirmeyin.
 • “O tarafa bir müşteri daha çıksın da öyle yola çıkayım” demeyin ve hemen yola çıkın.
 • “Açıp biraz bekletin de tam kurusun” asla demeyin. Çünkü sizin vaatleriniz arasında halıyı kurutmamak YOK.
 • Halıyı almaya ve teslim etmeye asla gecikmeyin.
 • Asla ve asla olumsuz müşteri yorumu almayın. Çünkü günümüzde herkes İnternet kullanıyor ve her bilgiye kolaylıkla erişilebiliyor. Gerekirse halının yenisini alın verin fakat olumsuz yorum almayın.
 • Üzerinde markanızın yazdığı araçla patinaj çekme, yolda birilerine sataşma, kavga vb. hiç bir olumsuzluk yaşamayın.
 • Müşteriniz ile asla tartışmaya girmeyin. Bir apartmanda siz bir kişiye hizmet verirsiniz. O 1 kişi aslında komple apartmandır, arkadaşlarıdır, çevresidir. Kötü reklam yapılmamasına özen gösterin. Özen göstermek bir yana asla kötü reklam yaptırtmayın.
 • Personeliniz ile müşteri arasında marka/hizmet haricinde herhangi bir konuda konuşulmasına asla izin vermeyin.
 • Fiyatını, ücretini sonra hallederiz gibi terimler kullanmayın. Net olun çünkü babanızın hayrına bu işi yapmıyorsunuz. Zira her şeyin bir bedeli vardır.
 • Müşteriye sormadan ve rızasını almadan asla parfüm kullanmayın. Parfüme alerjisi olan veya hamile olan kişiler olabilir.
 • Halının her tarafı temiz ama burası da kalsın böyle.. Gibi kötü düşünceler içerisine girmeden halının her bölgesini eşit bir biçimde temizleyin.
 • Hizmet alımı esnasında müşterinize gereksiz bilgiler vermeyin. Misal randevu esnasında halının gelberi ile kazıldığını söylemenize gerek yok. Müşteriniz sorsun siz cevaplayın. Sessiz bir müşteri ise genel yani kuş bakışı mantığıyla ilgili hizmeti tanıtın. Bu yeterli olacaktır.
 • Kurumsal görüneceğim diye personelinize takım elbise giydirmeye kalkmayın. Bir yaka kartı ve tulum, tişört yeterli olacaktır. Bun ek olarak şapka da işin içine girebilir.
 • Sosyal medyada dakika başı bir şeyler paylaşarak hesabınızı beğenen müşterilerinizi sıkmayın. Aksi takdirde takip edilmezsiniz.
 • En ucuz biziz bizden başka ucuzcu yok tarzında reklamlar elbette ki belirli bir kısmın ilgisini çekecektir. Fakat uzun vadede bu yöntem sizin itibarsız bir marka olacağınızı düşündürür.
 • Etraftan bulduğunu veya listesini edindiğiniz telefon numaralarına SMS veya WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla reklam yapmaya çalışmayın. Kullanıcının kendisinin sizi bulmasına yardımcı olun.
 • Senin halın ancak bu kadar temizleniyor başka yok, diyeceğiniz yere dükkanı kapatın ve bir iş bulup çalışın.
 • Halıları güneşte kurutmayın. Kurutma makinesi alacak imkanınız yoksa halıyı ters asarak kurutun. Böylelikle halının yüzeyi güneşten dolayı renk solmasına maruz kalmaz.
 • Halıları taşıma esnasında asansörü kullanacak en son kişi sizsiniz. Bu anlamda belirli bir müddet bekleyin ve insanların asansörü kullanmasına engel olmayın.
 • Halı etiketini, halıyı araca koyarken mutlaka vurun. “Dükkana gideyim de orada çay içerken etiketleri yapıştırırım.” Demeyin ve unutmadan hemen zımbalayıp devam edin.

En Etkili Silahınız

Müşterilerinizden Facebook değerlendirme kısmına veya Google haritalar kısmına yada Instagram hesabınızdaki bir resmin altına yorum yazmasını istediniz diyelim.

#Facebook için Arama kısmına markanızı yazar> Doğru yere girdiyse sayfanıza erişir.> Değerlendirmeler sekmesine geçer.> Değerlendirme yaz butonuna tıklar.

#Google Haritalar için Google’da işletmenizi arar.> Çıkan sonuçlardan haritalar sekmesine geçer.> İşletmenizi bulmaya uğraşır.> Bulduğunda yorumlar kısmına geçer.> Oradan yorum yaz butonuna tıklar.

#Instagram için Instagrama girer.> Arama kutusuna markanızı yazıp bulmaya çalışır.> Yorum yaptırmak istediğiniz resmi bulma ile uğraşır.> Yorumunu yazar.

Ne kadar da zahmetli işlemler demi? Bu işlemleri neredeyse kimse yapmaya uğraşmaz. Peki, nasıl müşteri yorumu edineceksiniz? Tek bir tıklama ile bu yukarıdaki işlemleri yaptırtmak isterseniz işte yapmanız gerekeni yazıyorum. Yazımızı sosyal medyada paylaşın. Ekran görüntüsünü istegercek@temizlikbu.com adresimize postalayın. Telefon numaranızı da yazın. Sizi arayalım bu işlemi tamamen ücretsiz bir biçimde gerçekleştireyim. Sonrasında ne mi olacak? Tek bir SMS veya whatsapp mesajı ile müşterilerinize attığınız bağlantı ile müşterileriniz linke tıklayarak anında yorum yazabilecek.


Sonuç itibariyle yaşadıklarımı, gördüklerimi ve duyduklarımı en anlaşılabilir bir şekilde size aktararak Halı yıkama firması kurmak isimli yazımı hazırladım. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur. Eğer ki sizinde bu yazıya eklemek istediğiniz bir şeyler varsa lütfen yorum kutucuğunda belirtin.