2020 Yılının en iyi tam otomatik halı yıkama makinesi işte karşınızda!

Bu sistem henüz Türkiye’de yok ve dünyada ilk denilebilecek bir teknolojiye sahip. Vibrasyon teknolojisi kullanılarak imal edilen otomatik halı yıkama makinesi, bilindik halı yıkama makinelerinin tam tersi mantığında işlem yapmakta. İran menşeili olan bu makine, “Pooya Pazirik Isatis” firmasına aittir. Şimdi makineyi detaylıca inceleyelim.


Teknoloji

Videoda da gördüğünüz üzere bizce endüstri 4.0 seviyesinde imal edilen bu makine, halı yıkama sektörünün lideri olma yolunda çok hızlı bir adım atmışa benziyor. Makinenin fırçaları sürekli dönmüyor. Sağa sola dönüş yapıyor. Şöyle ki; Halı eskiden nasıl yıkanırdı? Elde fırça ile git gel işlemiyle. İşte bu makinenin fırçaları da gel-git mantığı ile çalışmakta. 4 Metre genişliğindeki halıyı yıkayabilen bu makinenin üzerinde otomatik baskı ayarı bulunmakta. Şöyle ki; Halıya temas eden küçük silindirler, halı baskısını ölçerek fırçanın halıya optimum bir şekilde temas etmesini sağlıyor.


Durulama

Durulama sistemi ise Türkiye’de otomatik halı yıkama makinesi üreticilerinin kullanmadığı bir sistem. Tazyikli su püskürtülmesi esnasında halı yukarı doğru çıkmakta. Böylelikle durulanma tam anlamıyla gerçekleşmiş oluyor.

Sonuç olarak; Sağa sola saniyede 30 defa dönebilen bir teknolojiye sahip makine. Kullanmadan ve yıkadığı halıyı incelemeden bir şey diyemeyiz fakat yeni ve etkili bir teknolojiye benziyor.

Durulama, bir halı yıkama makinesinde olması gereken en iyi şekliyle komplike edilmelidir. Kimi makineler ufak bir plastik parçasıyla “gelberi yapıyor” denilse de aslında sadece yüzeyde görünen köpüğü sıyırıyor.

Bu makinenin fiyatı: 4 metrelik modeli 51.899 dolar.

Sizde bu makine hakkında bir şeyler düşünüyorsanız aşağıdaki yorum kutucuğuna yazarak bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Makinenin üreticisinin web sitesini incelemek için TIKLAYIN